ZAKŁADANIE OGRODU

Założenie ogrodu przydomowego może wydawać się łatwe, ale osoby które nie mają o tym pojęcia nie powinny się za to zabierać, ponieważ efekt końcowy może rozczarować.
Ktoś kto się na tym zna dobierze rośliny odpowiednie do Twoich potrzeb, jeśli nie masz czasu na częste podlewanie wybierze takie które bez Twojego częstego podlewania dadzą sobie radę.
Musisz tylko pomyśleć do czego ogród ma Ci służyć. Czy do relaksu i spokojnie spędzonych chwil z rodziną, czy też ma to być miejsce w którym będą bawiły się Twoje dzieci. A następnie – zgłoś się do naszej Wrocławskiej siedziby!

ALTANA

Ogród to nie tylko piękne kwiaty, drzewa owocowe czy zasiane warzywa, w funkcjonalnym ogrodzie powinna znajdować się praktyczna altana. Jest to idealne miejsce na przetrzymywanie narzędzi które są nam potrzebne do pielęgnacji naszego ogrodu, ale i miejsce w którym możemy usiąść wygonie, zrelaksować się w cieniu gdy mamy dość promieni słońca lub schować się przed deszczem.
Jedynym ograniczeniem może być wielkość ogrodu, ale dla nas nie ma rzeczy niemożliwych i w każdym ogrodzie bez różnicy jaka jest jego wielkość możemy mieć altanę. Wystarczy tylko skontaktować się z fachowcami i dać im wolną rękę.

TARAS

Jeśli nie posiadamy w ogrodzie tarasu, warto o nim pomyśleć, ponieważ jest to centrum naszego ogrodu. Na początku musimy przemyśleć z jakiego materiału miałby powstać.
Wydawałoby się, że drewniany nie wchodzi w grę, ponieważ nie wytrzyma tyle co betonowy – to błąd. Drewno wbrew pozorom potrzebuje tylko pielęgnacji, a wtedy odwdzięczy się swoim pięknem, największy plus drewnianego tarasu jest taki, że w słoneczne dni nie nagrzewa się i możemy swobodnie bosymi stopami po nim chodzić. Kawa o poranku na pachnącym drewnem tarasie to sama przyjemność dla właściciela ogrodu.

W ogrodzie o dużej powierzchni nie powinniśmy zapomnieć o ścieżkach. Jest to ważny element, ponieważ podczas spacerów po naszym ogrodzie nie mając ścieżek niszczymy trawę która jest największą ozdobą. Trawa powinna być systematycznie nawadniana, koszona…wyobraźmy sobie taki ogród i wydeptane ścieżki do ziemi, po deszczowym dniu kałuże i błoto. Okropny widok.
Ścieżki wykonane z kostki drewnianej lub cegły klinkierowej, będą wyglądały estetycznie, do tego wystarczy dobrać odpowiednie oświetlenie i w taki sposób uzyskujemy świetny efekt, a cały ogród wygląda dużo lepiej.