Nie tylko rośliny!

Kolorowe kwiaty, barwne charakterystyczne liście, rośliny o przedziwnych kształtach i najpiękniejszych kolorach, same w ogrodzie stanowią tylko tło. Styl ogrodu i jego charakter nadają detale architektoniczne. Architekturę ogrodową stanowi cały szereg elementów wykonanych z kamienia, drewna lub innych naturalnych materiałów. Elementy architektury mogą stanowić szkielet ogrodu, główne punkty lub być drobnymi fragmentami jego dekoracji. Nasza firma oferuje Państwu wszelkiego rodzaju elementy architektury ogrodów, które nadają wyrazu otoczeniu.

  • Tarasy – Niezależnie od gustu, miejsca w ogrodzie czy budżetu, każdy może mieć swoje miejsce relaksu. Proponujemy Państwu wybór materiału spośród różnych gatunków drewna egzotycznego oraz modrzewia krajowego i syberyjskiego. Taras może być wykonany na wylewce betonowej jak i na konstrukcji drewnianej, może być zadaszony lub podpiwniczony.

    Możliwości aranżacyjnych jest wiele. Najlepszym wyjściem jest zwrócenie się do nas w tej sprawie. Doradzimy, sporządzimy ofertę i wybudujemy taras.

  • Altany – od prostych po niebywale okazałe budowle, których przeznaczeniem jest osłona przed deszczem lub słońcem. Najpiękniejsze altany to te wykonane z surowego drewna pokryte różnego rodzaju impregnatami barwiącymi obsadzone kwitnącą roślinnością.  Cieszą oczy w czasie rodzinnych spotkań przy kawie. Ich wielkość powinna być dopasowana do rozmiarów ogrodu. Na małych powierzchniach dobrze wyglądają altany ze stolikiem dla dwóch osób zaś wielkie ogrody mogą pomieścić altanę dla wielu gości.

  • Pergole i łuki – to specjalnie przygotowane konstrukcje dla roślin pnących. Każdy ogród mały lub duży, na miejskim osiedlu domków jednorodzinnych czy przy wiejskiej chacie, rustykalny czy nowoczesny można wzbogacić różnego rodzaju pergolami lub łukami. Obiekt taki można usytuować po środku ogrodu lub ustawić, jako bramę nad ścieżką. Można włączyć go do konstrukcji patio lub postawić przy murze, jako element dekoracyjny, albo przysłaniający mniej atrakcyjny widok. Każda taka konstrukcja wprowadzona do ogrodu powinna harmonizować z istniejącym stylem i domem. Rustykalne łuki i przytulne altany pasują do wiejskiego domu. Nowoczesne ogrody ładniej prezentują się z pergolami. Konstrukcje te można wykonać ze stali, drewna i słupków z murowanej cegły. W pierwszym roku najlepiej wokół pergoli i łuków posadzić rośliny wieloletnie na przemian z jednorocznymi, które szybciej rosną i oplotą konstrukcję. Wiele osób sadzi też kompozycje kilku odmian winorośli, które pod koniec lata zdobią przepiękne zielone i czerwone a także różowe winogrona.  Nasi specjaliści dobiorą dla Państwa najlepsze rozwiązania i kompozycje roślin pnących do obsadzenia tych konstrukcji i pomogą w realizacji nawet najbardziej oryginalnych pomysłów.

  • Fontanny i rzeźby – to niezwykle atrakcyjne elementy dekoracyjne dla każdego ogrodu w każdym stylu. Najbardziej charakterystyczne są dla stylu japońskiego, śródziemnomorskiego i układu regularnego. W dużych ogrodach z przestronnym dziedzińcem pięknie prezentują się kamienne fontanny w basenach z klasycznymi marmurowymi rzeźbami. Do małych ogrodów stosuje się drobne fontanny w kształcie kuli lub ścianki, z których woda wypływa z mniejszym natężeniem przypominając raczej bijące źródło.

  • Donice –  Proponujemy Państwu zarówno tradycyjne kamienne pojemniki jak i nowoczesne betonowe duże donice i gazony, z których można wyczarować najpiękniejsze formy architektoniczne. Postawione w narożnikach trawników lub w otoczeniu patio tworzą niezwykle urocze kompozycje. Z naszą pomocą osiągną Państwo najokazalsze zestawienia roślinne.

Stwórz z nami swój ogród.