Pewnego dnia zadzwonił do nas Pan Krzysztof, chciał się spotkać, aby omówić przeróbki jego już istniejącego oczka wodnego.  Rozmowa przez telefon wydała intrygująca, więc z chęcią wybraliśmy się na spotkanie. W trakcie rozmowy Inwestor powiedział, że pragnie, aby wodę z oczka wodnego, które jest teraz z tyłu ogrodu wyciągnąć do części frontowej posesji i żeby się coś działo, i że lubi kule. Stwierdził, że oczekuje efektu wow. Spotkanie trwało 7-10 minut.

Marzena długo myślała, co po takiej wypowiedzi może spełniać oczekiwania klienta. Zabrała się do pracy i  już po miesiącu powstał projekt. Podczas prezentacji lapidarny Inwestor, obejrzał projekt, powiedział „Ok, robimy. Kiedy możecie zacząć?”

Koncepcja wyciągnięcia wody z oczka umieszczonego za garażem i wyeksponowanie jej przed wejściem do domu, opierała się na mocnej rozbudowie już istniejącej kaskady. Został dodany strumyk z lanego betonu wzdłuż budynku oraz portal z kurtyną wodną, też z betonu, ale obłożonego lustrami tak, aby nadać konstrukcji lekkości oraz zabawić się refleksami oświetlenia.  W to wszystko zostały wkomponowane rośliny i oświetlenie.

Nasi „chłopcy” wyruszyli na plac budowy. Zaczęli, kopać, zbroić, szalować, betonować. Następnie rozbiórka kaskady, wzmocnienie brzegów, budowa nowej kaskady, usunięcie starej roślinności wodnej, mycie oczka, montaż nowych pomp, filtrów, oświetlenia. Rozszalowania betonów, klejenie luster, nasadzenia, ściółkowanie kamieniem, napełnienie oczka wodą, wpuszczenie rybek, preparaty bakteryjne do oczka wodnego, i uruchomienie sterowania i oświetlenia. Zeszło prawie 2 m-ce.

Efekt naszej pracy na zdjęciach poniżej:

Od strony technicznej oczko dostało nowy system filtracyjny, nowe pompy do kaskady, kurtyny wodnej w portalu oraz pompa zasilająca strumyk wzdłuż budynku. Całe oprzyrządowanie z najwyższej półki. Sterowanie oświetleniem, zmianą barwy led, włączaniem i wyłączaniem pomp odbywa się ze smartofna w sieci wi-fi lub GSM. Dla całej elektryki, można ustawić harmonogramy prac oraz warunki logiczne sterowania. System sterowania jest naszego autorstwa i każdorazowo jest dobierany pod potrzeby klienta.