Pielęgnacja zieleni.

Dbać o ogród to otaczać go miłością.

Ludziom, którzy dbają o rośliny, ogród odwdzięcza się podwójnie dając radość z oglądania jego przepychu barw i wspaniałej kwiatowej woni. Rośliny pozornie wyglądające na wymagające są tak naprawdę łatwe w pielęgnacji i jak każdy żywy organizm wymagają tylko minimum codziennej troski. Jednak to minimum opieki składa się często na kilka godzin tygodniowo. Im większy ogród tym więcej czasu musimy mu poświęcić.  Dla ludzi, którzy chcą cieszyć się pięknem barwnych kwiatów i kompozycji roślinnych w swoim ogrodzie, a niedysponujących wystarczającą ilością czasu oferujemy pełną ofertę pielęgnacji zieleni. Nasi specjaliści otoczą Państwa ogród najlepszą opieką.

 • O trawnikach wiemy wszystko!

  Trawnik to żywy dywan pod gołym niebem, na każdym metrze kwadratowym rosną setki roślin, które wymagają pielęgnacji. Przede wszystkim regularne koszenie jest podstawą utrzymania trawników w dobrej kondycji. W zależności od rodzaju trawnika i pory roku koszenie powinno odbywać się: późną wiosną raz w tygodniu, a w okresach mniej korzystnych dla wzrostu raz na trzy tygodnie. Krawędzie trawników wymagają przystrzygania specjalnymi nożycami. Aby trawniki były naprawdę zdrowe należy je nawozić, przynajmniej raz w roku na początku okresu wegetacyjnego. Nasza firma oferuje Państwu poza podstawowymi usługami, dodatkowe czynności upiększające i pielęgnacyjne takie jak wertykulacja, rekultywacja, nawadnianie, usuwanie mchów i chwastów. Ponieważ nasi fachowcy o trawnikach wiedzą wszystko, potrafią nawet najbardziej zaniedbanym przywrócić zdrowy wygląd. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i służymy wszelkimi radami!

 • Krzewy jak rzeźby.

  Krzewy tworzą linie zarysowujące układ ogrodu i same w sobie stanowią elementy dekoracyjne. Dlatego też nasza firma potrafi dobrać dla Państwa ogrodu najlepsze gatunki roślin. Dzięki krzewom przez cały rok otaczający Państwa krajobraz będzie zmieniał się wraz z porami roku. Wczesną wiosną zielone liście, latem piękne kwiaty a na jesień kolorowe owoce będą ożywiać każdy ogród. Wiele gatunków krzewów nawet zimą pozostaje w kolorowej liściastej szacie lub zdobi ogród pięknymi barwnymi gałęziami układającymi się w bardzo oryginalne kompozycje. Żywopłoty to krzewy posadzone kępami, które są tak samo wymagające, jak te posadzone pojedynczo. Wszystkie należy przycinać, nawozić i podlewać. Doświadczenie, jakim dysponujemy może przemienić państwa krzewy w prawdziwe dzieła sztuki ogrodniczej. Nasi fachowcy skomponują w Państwa ogrodzie wielogatunkowe układy, które zachwycą swoim pięknem każdego.

 • Prace ogrodowe cały rok!

  Regularna konserwacja ogrodu może przynieść wiele korzyści. Uważamy, że koniecznością jest stała opieka nad ogrodem, dzięki czemu Państwa ogród rozkwitnie i stanie się ozdobą całego otoczenia. Nie ma nic piękniejszego niż obserwować jak w trakcie całego roku nasz ogród wzrasta i rozwija się tworząc odpowiednią atmosferę. Dlatego tak ważne są prace o każdej porze roku. Polecamy Państwu pozostałe usługi w ciągu całego roku:

  • Wiosną – sadzimy rośliny jednoroczne, porządkujemy i uzupełniamy ogród po zimie i przygotowujemy go do okresu wegetacji. Projektujemy i zakładamy nowe ogrody. Polecamy też stylizację pergoli, przygotowanie kompozycji kwiatowych w donicach i skrzynkach oraz przygotowanie naturalnego kompostownika. Zakładamy także systemy odwodnień i zraszaczy.
  • Latem – oferujemy poza podstawowymi usługami, wszelkiego rodzaju czynności związane z utrzymaniem ogrodu, takie jak: przycinanie żywopłotu i krzewów, usuwanie przekwitłych kwiatów i chwastów, nawożenie i podlewanie. Pielęgnowanie oczek wodnych, oczyszczanie stawów.
  • Jesienią – to najbardziej pracowity okres dla ogrodników. Polecamy Państwu usługi w zakresie usuwania roślin jednorocznych, przygotowania gleby do następnego okresu wegetacyjnego poprzez nawożenie jej i spulchnianie. Jesień to czas pielęgnacji pnączy i przygotowanie bylin i krzewów do nadchodzących mrozów.
  • Zimą – doglądamy i konserwujemy oczka wodne. Polecamy także atrakcyjne kompozycje zielonych roślin zimowych w skrzynkach i donicach na zewnątrz domu jak i przepiękne kompozycje doniczkowe z kwiatów zakwitających w okresie zimowym, także bożonarodzeniowym, na parapety okienne wewnątrz domu.

Stwórz z nami swój ogród.