Od projektu do realizacji jeden krok!

Bez względu na wielkość i ukształtowanie terenu, nawet najzwyklejszy skrawek ziemi można przekształcić w niesłychanie barwny ogród marzeń. Temu właśnie służy projektowanie ogrodów na terenie miasta Wrocław i okolic.  Wystarczy tylko dobry projekt, wykonany przez architekta krajobrazu, a nasze otoczenie przybierze formę najwspanialszego ogrodu. Dobrze zaprojektowane otoczenie będzie zawsze łatwiejsze do utrzymania i doskonale dostosowane do naszych upodobań.
Pamiętajmy, że ładny i duży ogród jest wizytówką właścicieli, miejscem wypoczynku, relaksu a nawet pracy oprócz zachwycającego wyglądu który dają nam piękne dobrane ze sobą rośliny, oczko wodne który pozwala nam się wyciszyć podczas dźwięku strumyka wody, taras na którym postawimy wygodne meble, a na stole będzie stała szklanka z sokiem ze świeżo wyciśniętych pomarańczy, na którym poczujemy zapach świeżych ziół postawionych w malowniczych doniczkach. Musimy pamiętać o funkcjonalności ogrodu.
Duże znaczenie ma określenie wymagań właścicieli i potrzeb związanych ze sposobem korzystania z ogrodu. Projektowanie ogrodów obejmuje kompozycję elementów takich jak, dobór roślin, design małej architektury i są one związane z funkcjonalnością którą mają pełnić w Państwa ogrodzie.
  • Układ symetryczny – kształty prostokątne, regularne elementy strukturalne takie jak: pergole, proste ścieżki obramowane łukami, prowadzące do odległych punktów ogniskowych

  • Nowoczesny ogród wiejski– pełen rodzimych kwiatów, między którymi zarysowują się ledwo widoczne, kręte ścieżki. Mury okwiecone są powojnikami i różami. Charakteryzuje się brakiem uformowanych trawników.

  • Nowoczesny ogród architektoniczny – mały obszar z elementami budowlanymi o wyraźnych kształtach. Nawierzchnie z płyt, murowane z cegieł pojemniki na rośliny, drobna roślinność to główne cechy tego stylu.

  • Ogród japoński – charakteryzuje go mały krajobraz z zagrabionymi powierzchniami, wysypanymi tłuczniem i otoczakami. Drobna sadzawka z mostkiem i krzewami bonsai, bez trawników. Cechą charakterystyczną są wyroby kamionkowe, jako forma dekoracji architektonicznych.

  • Ogród leśno- naturalistyczny – teren obsadzony drzewami liściastymi, różanecznikami, paprociami i roślinnością leśną. Ścieżki naturalne obsypane kamieniami lub uformowane na utwardzonym gruncie. Najbardziej charakterystyczną tego stylu są naturalnie uformowane sadzawki z wysokimi trawami, dziko rosnące kwiaty. Wszystko ogrodzone jest żywopłotem z rodzimych gatunków krzewów.

  • Styl śródziemnomorski – na wpół regularny o ozdobnej nawierzchni. Cechą charakterystyczną jest duża fontanna z kamiennym basenie lub w ścianie. Roślinność głównie posadzona w dużych kamiennych donicach ułożonych na tle ścian. Styl ten nazywany jest potocznie dziedzińcem.

Wrocław, Dolnośląskie – Przykładowy projekt:

Stwórz z nami swój ogród.

Bez względu na to jaki wybierzemy styl, główną zasadą biorąc pod uwagę projektowanie i zakładanie ogrodów, jest skomponowanie krajobrazu uwzględniając naturalne krzywizny terenu, zaprojektowanie punktów strategicznych, przyciągających wzrok oglądającego i wykorzystanie istniejących już struktur otoczenia takich jak, ścieżki, trawniki oraz istniejących już kolorów. Oferujemy Państwu pomoc w idealnym doborze struktur i kolorów.
Jedną z głównych zasad, którą kieruje się projektowanie i zakładanie ogrodów na terenie miasta Wrocław i okolic jest zachowanie mistycznej tajemnicy, jaką każdy zwiedzający pragnie odkrywać. Architekci często projektują tereny tak, by nie bardzo było widać, gdzie się one kończą i co czeka zwiedzającego za zakrętem. Taką tajemniczość i nieznane obszary do odkrywania uzyskuje się za pomocą prostego efektu przysłaniania widoku łukami pergolami, wysokimi krzewami posadzonymi regularnie na obrzeżach.

W projektach ogrodów przewiduje się zwykle zróżnicowanie poziomów, tarasy, schody, duże nasypy i małe ogrody skalne. Nawet, jeżeli ogród do tej pory jest płaski to odpowiednio przeprojektowując go uzyskujemy efekt wielopoziomowości za pomocą roślin, wysokich krzewów, pnączy i drzew.
Zanim podejmiemy kluczowe decyzje zatwierdzające projekt jeszcze raz powinniśmy przemyśleć, jakie nasz ogród ma przeznaczenie? Ile mamy czasu na jego pielęgnację? Czy będzie on służył do zabaw najmłodszych? Czy chcemy zastosować w nim basen, altanę, grill, trawnik, ogród skalny?
Projekt musi zawierać również rysunek uwzględniający techniczne systemy nawadniające i oświetlenie. Technika w ogrodzie, jaką oferujemy pozwoli nam cieszyć się widokiem bujnej roślinności bez zbędnego wysiłku, uciążliwego podlewania i urozmaici nam wieczory nastrojowym oświetleniem spędzane pod gołym niebem.

Kiedy wszystko zostanie już naniesione na papier nasi specjaliści zabiorą się do realizacji założonych celów. Zakładanie ogrodów w pierwszych dniach zamieni otoczenie w prawdziwy plac budowy, trochę przypominający okopy wojenne szczególnie, jeżeli zaplanowaliśmy urządzenie w ogrodzie elementów wodnych takich jak oczka wodne sadzawki z kaskadami. Nie zrażajmy się krótkotrwałym widokiem pobojowiska w naszym otoczeniu i pamiętajmy, że szybko zacznie ono przybierać formy naszego wymarzonego projektu. Oczywiście najlepsze efekty naszej pracy nie będą widoczne od razu. Musimy odczekać na to, aż wszystkie rośliny rozrosną się i zakwitną wszystkimi barwami tęczy. Już następnego lata okaże się, że warto było poświęcić trochę uwagi otaczającym nasz dom terenom i przekształcić je w piękny, niecodzienny ogród, którego pozazdroszczą nam sąsiedzi.

Projektowanie ogrodu cennik – zastanawiają się Państwo ile kosztuje profesjonalny projekt ogrodu? Taniej niż się mogłoby się Państwu wydawać, a do tego z pewnością warto zainwestować w doskonały projekt ogrodu, jaki możemy wykonać dla Państwa. Pozwólcie Państwo, że nasi specjaliści pomogą w realizacji Waszych marzeń! Dzięki naszej ofercie w ciągu kilku tygodni będziecie mogli Państwo odpoczywać we własnym najpiękniejszym zakątku pod słońcem!