Wiosna, Lato to ten czas! Dobry czas by pomyśleć o zaaranżowaniu nowego projektu przestrzeni naszego tarasu pod kątem wieczornych przyjemności spotkań z najbliższymi i relaks.
W naszym klimacie wiosna i lato nie trwają długo. Jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać wszystkie ciepłe dni, warto pomyśleć o świetle na naszym tarasie. Dzięki niemu będziemy mogli korzystać z ciepłego i świeżego powietrza do późnych godzin. Oprócz świetnego klimatu światło dodaje naszemu ogrodowi eleganckiego wyglądu pod warunkiem, że wiemy jak je rozmieścić, nie możemy też zapomnieć o tym, że światło daje nam poczucie bezpieczeństwa podczas relaksu późnymi porami.

Jeśli myślisz o oświetleniu ogrodu najpierw zastanów się i zdecyduj gdzie najczęściej będziemy przebywać po zmroku. Uczęszczane miejsca np. schody, ścieżki, podjazd do garażu ze względu bezpieczeństwa powinny być podświetlone. Najlepiej sprawdzają się lampy płaskie wbudowane w nawierzchnię często wyposażone w ‘’daszki’’ dające bardzo ciekawy efekt świetlny. Ścieżki można oświetlić światłem odbijanym od roślin. Strefę wypoczynku możemy oświetlić kinkietami lub lampą powieszoną nad głową jeśli to jest taras.