Trawa z rolki to najlepsze rozwiązanie na posiadanie ładnego zielonego dywanu przed domem. Trawa z rolki gwarantuje natychmiastowy efekt. Efektowna zieleń na ogrodzie jest widoczna już po paru godzinach prac, a korzystnie w pełni z trawnika jest możliwe po ok 14 dniach. Przy trawniku z rolki nie trzeba czekać aż ziarna trawy wzejdą, a potem się trawnika zagęści. Przy trawie z rolki unikam nasiewania się chwastów na trawniku i innych nie pożądanych roślin. Wbrew pozorom wykonanie trawnika z rolki jest łatwiejsze niż trawnika z siewu. Trzeba przestrzegać kilku ważnych zasad, a efekt jest gwarantowany.   

Kiedy rozłożyć trawę z rolki?

Trawnik z rolki można założyć w każdym terminie między kwietniem a październikiem. Ważne jest to, aby trawa była odpowiednio mocno podlana, ponieważ system korzeniowy trawy z rolki jest mocno ograniczony i musi się odbudować.

Przygotowanie ziemi pod trawnik

Aby trawnik z rolki przyjął się bez problemu podłoże należy odpowiednio przygotować.

Należy usnąć chwasty, przekopać ziemię. Jeżeli podłoże tego wymaga należy je użyźnić lub zmienić ph. Trawa lubi ziemię lekkie próchniczne o ph w przedziale 5,5-6,5.

Ziemie tłuste, gliniaste należy zmieszać z piaskiem płukanym a ziemie piaszczyste wzbogacić o kompost.

Układanie darni na ogrodzie.

Jeżeli wszystkie zabiegi przygotowawcze mamy już za sobą, możemy przystąpić do układania trawy. Trawę należy rozkładać zaraz po dostawie, jest to szczególnie ważne w upały, ponieważ zostawienie trawy na dłuższy czas zrolowanej na palecie w słońcu może powodować jej zakiszenie, a wtedy się nie przyjmie.

Samą darń układamy na tzw zakładkę. Kawałki darń powinny do siebie przylegać tak, aby chronić korzeni przed przesuszeniem. Ważne jest intensywne podlewanie trawnika, potem należy uwałować trawnik. W zależności od okres w jakim trawnik zostaje rozłożony, przez 2-3 tygodnie musi być bardzo mocno podlewana, codziennie nawet do 20 l na 1 mkw (w okresie upałów).

Najlepszą metodą do podlewania trawników jest automatyczne nawodnienie. System automatycznego nawodnienia można ustawić tak ,aby trawa była podlewania w okresach nocnych co poprawia efektywność polewania poprzez ograniczenie parowania oraz woda nie parzy źdźbeł trawy.

Nasza firma specjalizuje się w układaniu trawników z rolki na terenie Wrocławia i okolic

Trawnik z rolki po ukresie ukorzenienia pielęgnujmy tak jak każdy inny trawnik.

Naszym klientom zalecamy zakładanie trawnika z rolki ponieważ to rozwiązanie ma dużo plusów, a cena w porównaniu do trawnika z siewu nie jest znacząco wyższa.